Hizmetlerimiz

Sigorta ve Asistanlar İçin Destek Hizmetler

Antalya'nın ilk yasal turizm sağlık acentası olan CAREES ayrıca bağımsız bir sağlık kuruluşudur. Tatil veya iş için ülkemize gelen misafirlerimizin rahatsızlanma ve kaza gibi durumlarında sigorta şirketlerine destek hizmetler sunmaktadır. Hizmetlerimiz Medikal Assistance ve Yol Yardım hizmetleri olarak iki ana başlıkta sağlanmaktadır.

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi aşağıda  inceleyebilirsiniz

Medikal Operasyon Yönetimi

Ülkemizde tatile gelen misafirlerimizin kaza ve rahatsızlanma durumlarında, ilk müdahale organizasyonu, sağlık kuruluşuna sevki, sağlık kuruluşundaki tedavisinin takibi ve kontrolü ile hastanın kişisel ihtiyaçlarının takip edilmesini yönetmektedir. Her vaka en üst seviyede özen gösterilerek, hataya mahal verilmeyecek takip edilir ve yönetilir.

Sizin dilinizi konuşuyoruz

Çok dilli bir assistance firma olan CAREES, bir çok dilde çağrı karşılamaktadır. Onlarca dilde medical raporlama yapan CAREES operasyon, tüm misafirlerimize kendi dillerinde hizmet vermektedir.

Mobil Sağlık Ağı

Hastalarımızın tüm süreçlerini takip ettiğimiz gibi tedavi öncesi veya tedavi sonrası olası acil durumları için Türkiye'deki geniş ambulans network ağı ile hizmet sunmaktayız. Grubumuz bünyesinde hizmet veren AİD markası ve anlaşmalı onlarca ambulans firması ile kesintisiz sağlık hizmeti sunmaktayız.

Hastalarımızın uzun transferleri için hava ambulansveya medical eskort sunmaktayız. Tarifeli uçuşlarda ise hastanın klinik durumuna göre Doktor, Hemşire eşliğinde transferlerini gerçekleştirmekteyiz.

Sağlık Kurumlarına Yönlendirme

Hastaların ileri tetkik ve tedavi için diğer sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesinde, ön tanısına uygun, sağlık kurumunun tıbbi ve yönetimsel özellikleri ile fiyatlandırma politikasına göre hizmet ağımızda en uyumlu çalışan kurumlar seçilmektedir. Hasta gerekli durumda bulunduğu yerden alınıp sağlık kurumuna Carees tarafından ulaştırılır.

İkincil görüş

Yurt dışından gelip,  Ülkemizde doğal yollar, kaza veya yaralanma sonucu hastanede tedavi gören hastalara medikal operasyon yönetimi kapsamında, sigortaların talepleri veya hastanın talebi sonrası uzman hekim ile ikincil görüş hizmeti de sunulmaktadır. Uzman hekimlerimiz hastanın kliniğine uygun uzmanlık dallarındaki doktorlardır. Yapılan tedavi, görüntüleme ve laboratuvarların değerlendirilmesi, hastanın klinik durumunun tedavi planlamasındaki etkisini kontrol ederek, sigorta şirketine raporlanır. Medikal operasyon, uzman hekimin raporuna ek olarak örnek hasta dosyaları ile karşılaştırarak vakayı karşılaştırır ve faturalanma aralığı hakkında sigortaya bilgi sunar.

Medikal raporlama

Bu hizmette hastane ve/veya doktorlardan alınan tıbbi bilgiler CAREES Mobil Sağlık’ın tıbbi raporu haline dönüştürülmektedir. Bu rapor iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre dizayn edilmektedir. Uyarlanmış tıbbi raporlar istekte bulunan kuruma (Assistans veya sigorta şirketlerinin tıbbi ekibine) gerekli bilgiyi verebilmemizi sağlamaktadır. Tüm destinasyonlarda güvenli sağlık hizmetini, yerli ve yabancı misafirlerimize bağımsız bir sağlık kuruluşu olarak ulaştırmaktayız.

Hasta Ve Hasta Yakını Ulaşımı

Yurt dışından hasta transferi için gelen medikal ekibin hastaneye ulaşımında transfer araçları ile sunulan hizmettir. Ayrıca acil olmayan hasta ve hasta yakını transferlerinde de üst model araç filosuyla hizmet verilir. Hasta yakınının otel-hastane arasındaki transferini de kapsayan hizmetimiz, medikal amaçlı tüm transferleri kapsamaktadır.

Tıbbi Tahliye Ve Anavatana Dönüş

Tıbbi tahliye ve anavatana dönüş kapsamında verilen tüm hizmetler hastaların transferlerini içermekte olup, medikal olan ve olmayan gerekli tüm işlemleri kapsamaktadır. Ayrıca; hastane tedavisi sonrasında uçuş için medikal rapor ihtiyaçlarında CAREES hekimi hastayı değerlendirerek, uçuş izni verilip verilmeyeceğine karar verir.

Yol Yardım Hizmetleri

Çekici, vinç ve kurtarıcılar,

Araç mekaniği konusunda uzman eksperler,

Taşımacılık şirketleri,

Araç kiralama şirketleri,

Gümrük Organizasyon Ofisleri,

Hastane dışı konaklama

Tedavinin uzaması veya herhangi bir teknik nedenle konaklama ihtiyaçlarınızıda, bünyemizde onlarca otel seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Onlarca alternatifden oluşan otel seçeneklerimiz tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir.

Fiyat Kontrolü

Sigorta şirketlerinin talebi doğrultusunda, hastaların hastanede düzenlenen tedavi proformaları özel yazılım ve uzman kadro tarafından değerlendirilmektedir. Olası tedavi protokolü dışına çıkan, tedavi protokolüne uymayan ve normal rakamların üzerinde faturalandırılan tahlil, tetkik ve operasyonları sigorta şirketine rapor edilmektedir. Hasta dosyalarının tamamı hastanın klinik durumuna uygun uzman hekimler tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.